przewodnicy turystyczni

Wojtyś Paweł

Wojtyś Paweł

Paweł Wojtyś - przewodnik turystyczny - terenowy na obszar województwa świętokrzyskiego od 1999 r. (Leg. Nr.  473) PTTK, pilot wycieczek od 2002 r. (Leg. Nr 778) PTTK, autor książek krajoznawczych pt. "Z sercem w plecaku".

Kompleksowa obsługa i organizacja wycieczek - Góry Świętokrzyskie, Ponidzie, Sandomierszczyzna, Hetmański Szlak. Wycieczki objazdowe, rajdy piesze, Zielone i Białe Szkoły, wyjazdy integracyjne, wycieczki tematyczne (m.in. historia, literatura, zabytki techniki, przyroda, geologia).

Profesjonalna obsługa przewodnicka, rezerwacja dopasowanej do potrzeb i sprawdzonej bazy gastronomiczno - noclegowej, imprezy turystyczne zaplanowane fachowo i atrakcyjnie - oparte na doświadczeniu i wiedzy.

Zapraszam serdecznie od odwiedzenia mojej strony: www.przewodnik-swietokrzyski.eu - czeka tam na Was dużo niespodzianek ;)

Zapraszam też na nasz nowy kanał na You Tube - Miotła czasu. Miotła czasu, to opowieści z dziejow minionych - historia Polski, świata oraz podróże bliższe i dalsze.

A teraz coś zupełnie z dna beczki, dna duszy właściwie - czyli o tym, co od lat noszę w głębi - o sercu, które noszę w plecaku - o ziemi i niebie, które zawładnęły mną od dziecięctwa własciwie;) Podsumowując - będzie to krótkie acz treściwe zaproszenie na Ziemię Świętokrzyską - Kielecczyznę i Sandomierszczyznę... Zaproszenie z przymrużeniem oka, ale i z oczyma szeroko otwartymi;)... 

Jeżeli chcecie czuć się prawdziwymi Europejczykami, zróbcie to, co czyniono od lat nad Sekwaną, Tamizą i Renem – poznajcie własny kraj i nauczcie się cenić jego piękno, kulturę i tradycję. W widłach Wisły i Pilicy nie znajdziecie piramid, wielbłądów i słonecznych plaż, ale to co bliskie sercu: ziemię zroszoną krwią i potem przodków, magię puszczy, zimne mury prastarych świątyń, dziko rwące rzeki … i wiatr, który szepce tajemne zaklęcia. Jeśliś ciekaw urody świętokrzyskich czarownic i niestraszne ci „madejowe łoże”, a jeśliś jeszcze słyszał co nieco o Koziołku Matołku czy sandomierskim winie, to przybywaj co żywo, a nie pożałujesz…

„BY NIKT NIE UBIEGŁ WAS W POZNAWANIU WŁASNEJ ZIEMI” - Stanisław Staszic


 


Ostatnio dodani przewodnicy, piloci

Poniżej prezentujemy nowych przewodników, którzy nie dawno zarejestrowali się w naszym systemie i chcą być do Państwa dyspozycji.