przewodnicy turystyczni

Wasilewski Piotr

Wasilewski Piotr

Licencjonowany przewodnik miejski po Lublinie (od 2001) oraz licencjonowany przewodnik po Państwowym Muzeum na Majdanku w języku polskim i hiszpańskim.
Jako wykładowca akademicki w Instytucie Filologii Romańskiej KUL prowadzę zajęcia z języka hiszpańskiego w turystyce i hotelarstwie dla studentów romanistyki i hispanistyki. W kwietniu 2019 złożyłem rozprawę doktorską której problematyka dotyczy historii Hiszpanii połowy XVIII wieku.

Kocham Lublin. Mój ojciec urodził się na Starym Mieście a ja sam wychowałem się również w centrum miasta. Oprowadzałem już po Lublinie burmistrzów Las Palmas, prezydenta hiszpańskiego miasta Murcia, profesorów uniwersyteckich z Hiszpanii i Ameryki Południowej a także mniejsze i większe grupy turystów m.in.  z Polski, Ukrainy, Hiszpanii, Argentyny, Meksyku i Chile i Portugalii.

Uwielbiam oprowadzać turystów z Ameryki Południowej. W latach 2001-2002 przez prawie rok mieszkałem w Argentynie, byłem też w Brazylii i Chile. Z osobami przybyłymi z tamtych stron udaje mi się nawiązać dobry kontakt nie tylko dzięki znajomości tamtejszej specyficznej odmiany języka hiszpańskiego ale również dzięki znajomości spraw bieżących związanych z funkcjonowaniem tych krajów oraz ich historią. Często oprowadzam osoby, których przodkowie urodzili się w Polsce.

Jako historyk interesuję się tematyką emigracji polskiej do Argentyny i Brazylii. Jestem autorem artykułów naukowych związanych z tą problematyką.  

Z wieloma oprowadzanymi osobami, zarówno z Hiszpanii jak i Argentyny utrzymuję stały kontakt poprzez sieci społecznościowe. Wiele osób przyjeżdża aż zza oceanu do Lublina w poszukiwaniu swoich korzeni lub na zaproszenie członków rodziny (odnalezionej dzięki mocy internetu)  Zdarza mi się oprowadzać po Lublinie (i Muzeum na Majdanku) osoby pochodzenia żydowskiego. Na życzenie mogę udostępnić linki do albumów pamiątkowych zdjęć z niektórych wizyt.

Program, kolejność oraz długość  zwiedzania dostosowuję elastycznie do wytycznych biura zlecającego oprowadzanie lub do sugestii samych zainteresowanych. Staram się oprowadzać zgodnie ze swoją naturą: dynamicznie, radośnie, ekspresyjnie i nie nużąc turystów zbyt długimi wywodami. Każde oprowadzanie to wyzwanie i pragnienie aby goście poczuli się naprawdę zadowoleni a nie zmęczeni czy znudzeni :) 

Dysponuję samochodem marki Citroen Berlingo II (2009). Auto koloru szarego dzięki światłom LED oraz przyciemnianym szybom wygląda estetycznie, dynamicznie i nowocześnie. Posiada klimatyzację automatyczną dwustrefową która dobrze chłodzi :) 

Zapraszam do kontaktu!

Z pozdrowieniami,
Piotr Wasilewski
piterdepolonia@gmail.com

www.linkedin.com//in//piotr-wasilewski-b6763249
www.instagram.com/piter.wasilewski
www.piterdepolonia.blogspot.com

Skontaktuj się ze mną
Tel: 603038000
Email: piterdepolonia@gmail.com
Miasto: Lublin
Woj: lubelskie

Znajomość języków: język hiszpański

Moje uprawnienia:

Ostatnio dodani przewodnicy, piloci

Poniżej prezentujemy nowych przewodników, którzy nie dawno zarejestrowali się w naszym systemie i chcą być do Państwa dyspozycji.