przewodnicy turystyczni

Wasilewski Piotr

Wasilewski Piotr

Licencjonowany przewodnik miejski po Lublinie (od 2001) oraz licencjonowany przewodnik po Państwowym Muzeum na Majdanku w języku polskim i hiszpańskim. Jako wykładowca akademicki w Instytucie Filologii Romańskiej KUL prowadzę zajęcia z języka hiszpańskiego w turystyce, ekonomii i biznesie. Jestem autorem artykułów naukowych z dyscyplin językoznawstwo oraz historia. Interesują mnie przede wszystkim kwestie dydaktyki i metodologii projektowania specjalistycznych kursów językowych a także  historia emigracji polskiej do Argentyny i Brazylii. W kwietniu 2019 ukończyłem i złożyłem rozprawę doktorską której problematyka dotyczy historii Hiszpanii połowy XVIII wieku.

Kocham Lublin. Mój ojciec urodził się na Starym Mieście a ja sam wychowałem się również w centrum miasta. Oprowadzałem już po Lublinie burmistrzów Las Palmas, Prezydenta Miasta Murcia, profesorów uniwersyteckich z Hiszpanii i Ameryki Południowej, muzyków, artystów i osoby indywidualne z Hiszpanii, Argentyny, Meksyku i Chile.

Uwielbiam oprowadzać grupy a zwłaszcza grupki osób z Ameryki Południowej. W latach 2001-2002 przez prawie rok mieszkałem w Argentynie, podróżowałem też do Brazylii i Chile. Z osobami przybyłymi z tamtych ziem udaje mi się nawiązać dobry kontakt nie tylko dzięki znajomości tamtejszej, specyficznej odmiany języka hiszpańskiego ale również dzięki znajomości spraw bieżących związanych z funkcjonowaniem kraju oraz jego historią.

Jako uniwersytecki asystent naukowo-dydaktyczny w Instytucie Filologii Romańskiej KUL interesuję się tematyką emigracji polskiej do Brazylii i Argentyny. Jestem autorem artykułów naukowych związanych z tą problematyką. W maju 2019 roku w wysokopunktowanym czasopiśmie Roczniki Humanistyczne Historia ukaże się mój tekst pt: "120 polskiej emigracji zbiorowej do Argentyny 1897-2017". Podczas kwietniowego Ogólnopolskiego Kongresu Młodych Hispanistów wygłosiłem wystąpienie pt: "Prozopografia misjonarzy polskich w Argentynie". W tej chwili tworzę artykuł naukowy pod tym samym tytułem. Poza tym, dzięki utrzymywanym na bieżąco kontaktom z polonusami z Argentyny i Brazylii, przetłumaczyłem na język polski opowiadanie pt: "Polski fryzjer". Jego autorem jest syn polskich emigrantów do Argentyny, mieszkający na stałe w Buenos Aires. Przetłumaczoną przeze mnie na język polski wersję opowiadania opublikowała na swoich stronach Wspólnota Polska. Można przeczytać je tutaj:
wspolnotapolska.org.pl/wiadomosci/2018polonia/1352/opowiadanie-polski_fryzjer.pdf

Z wieloma oprowadzanymi osobami, zarówno z Hiszpanii jak i Argentyny utrzymuję stały kontakt poprzez sieci społecznościowe. Wiele z tych osób przyjeżdża do Lublina lub na Lubelszczyznę w poszukiwaniu swoich korzeni lub na zaproszenie członków rodziny, którzy odnaleźli ich w przy użyciu internetu.  Zdarza mi się oprowadzać po Lublinie (i Muzeum na Majdanku) osoby pochodzenia żydowskiego. Na życzenie mogę udostępnić linki do albumów pamiątkowych zdjęć z niektórych wizyt.

Program, kolejność, długość oraz miejsca zwiedzania dostosowuję elastycznie do wytycznych biura zlecającego oprowadzanie lub do sugestii samych zainteresowanych.

Dysponuję samochodem marki Citroen Berlingo II (2009). Auto koloru szarego dzięki światłom typu LED oraz przyciemnianym szybom wygląda estetycznie, dynamicznie i nowocześnie. Posiada klimatyzację automatyczną dwustrefową, fabryczne radio z CD i wysokiej jakości głośniki a także stoliki dla pasażerów siedzących z tyłu. 

Zapraszam do kontaktu!

Z pozdrowieniami,
Piotr Wasilewski
piterdepolonia@gmail.com

www.linkedin.com//in//piotr-wasilewski-b6763249
www.instagram.com/piter.wasilewski
www.piterdepolonia.blogspot.com

Skontaktuj się ze mną
Tel: 603038000
Email: piterdepolonia@gmail.com
Miasto: Lublin
Woj: lubelskie

Znajomość języków: język hiszpański

Moje uprawnienia:

Ostatnio dodani przewodnicy, piloci

Poniżej prezentujemy nowych przewodników, którzy nie dawno zarejestrowali się w naszym systemie i chcą być do Państwa dyspozycji.