przewodnicy turystyczni

Telus Witold

Telus Witold

Przewodnik górski sudecki z uprawnieniami międzynarodowymi, pilot wycieczek krajowych, nauczyciel, znakarz szlaków górskich, autor publikacji krajoznawczych, koordynator turystycznej współpracy polsko-czeskiej.
Podstawowym obszarem działania są Sudety, ze specjalnością Ziemia Kłodzka i pogranicze polsko-czeskie. Swobodnie porozumiewam się w języku polskim i angielskim.
Przewodnikiem zawodowym jestem od roku 2019, ale przewodnictwem zajmuję się społecznie od roku 1986. Jestem aktywnym członkiem kadry PTTK (wiceprezes zarządu Oddziału PTTK w Kłodzku).
Pasjonują mnie tematy tajemnic historycznych, unikatowych zjawisk geologicznych, endemiczne gatunki roślin i zwierząt oraz szeroko pojęte prognozowanie pogody w górach.
Potrafię zaciekawić i starszych i młodszych. Dostosowuję swoje prezentacje do grupy docelowej, nie powtarzam utartych schematów. Odpowiem na każde pytanie.
Lubię poznawać nowe historie, mam bogaty księgozbiór krajoznawczy i z niego czerpię inspiracje do nowych wątków w moich opowieściach.

Zachęcam do współpracy. Działam legalnie, prowadzę firmę jednoosobową.

Skontaktuj się ze mną
Tel: 509854680
Email: witold.telus@gmail.com
Miasto: Nowa Ruda
Woj: dolnośląskie

Moje uprawnienia:

Ostatnio dodani przewodnicy, piloci

Poniżej prezentujemy nowych przewodników, którzy nie dawno zarejestrowali się w naszym systemie i chcą być do Państwa dyspozycji.