przewodnicy turystyczni

Schmidt Danuta

Schmidt Danuta

Witam, jestem pilotem wycieczek i przewodnikiem trójmiejskim. Zapraszam wszystkich do Trójmiasta, gdzie zawsze jest co robić. Historia, zabytki, morze, plaże, bursztyn - to wszystko i jeszcze więcej znajduje się tu: w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Jestem również przewodnikiem w muzeach: Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum Emigracji, Muzeum Stutthof, Centrum Hevelianum.

Polecam spacery plażą, zdobycie trzech mol: w Brzeźnie, Sopocie i Orłowie, skosztowanie ryby, poszukiwanie bursztynu, wizytę w szlifierni bursztynu. Warto też zapoznać się z kulturą kaszubską: językiem, rękodziełem. Można posmakować tutejszych alkoholi: Goldwassera i Mechandla oraz na Kaszubach zażyć tabaki.

Mieszkam obecnie niedaleko Opola, dlatego chętnie pilotuję na Pomorze wszystkie grupy: dzieci, młodzież i dorosłych.
Znam biegle język niemiecki bardzo chętnie pilotuję też grupy niemieckie po całej Polsce.

Jako pilot wycieczek zagranicznych jeżdżę do krajów niemieckojęzycznych - najczęściej do Niemiec i Austrii. Uwielbiam Wiedeń,  a Berlin to moje ulubione miasto, tam ze mną nikt się nie zgubi, przemieszczając się nawet metrem, autobusem czy tramwajem.
Z grupami byłam też na Litwie, we Włoszech.

Zapraszam :)

Skontaktuj się ze mną
Tel: 509457068
Email: d.schmidt@interia.pl
Miasto: Opole
Woj: opolskie

Znajomość języków: polski, niemiecki

Moje uprawnienia:

Ostatnio dodani przewodnicy, piloci

Poniżej prezentujemy nowych przewodników, którzy nie dawno zarejestrowali się w naszym systemie i chcą być do Państwa dyspozycji.