przewodnicy turystyczni

Rutkowska Paulina

Rutkowska Paulina

Licencjonowany przewodnik po Krakowie i Ojcowskim Parku Narodowym, z uprawnieniami na oddziały Muzeum Miasta Krakowa (w tym Podziemia Rynku) oraz trasę schronową w Nowej Hucie, włącznie z budynkami Kombinatu. Pilot wycieczek krajowych. Z wykształcenia i z zamiłowania historyk sztuki.

Oprowadzam po polsku i po angielsku, grupy duże, małe, turystów indywidualnych i biznesowych. Uwielbiam pracować zwłaszcza z dzieciakami i grupami młodzieży i zawsze staram się, aby zwiedzający nie usnęli po drugim zdaniu. Lubię ciekawostki i rzeczy nieoczywiste, więc tego typu smaczki staram się pokazać grupie.

Jestem otwarta na nietypowe propocyzje i specjalistyczne trasy zwiedzania - szlak kryminalny? PRLowski? Kulinarny? A może coś o sztuce? Żaden problem! Rejs po Wiśle - da się zorganizować! Jeszcze inny pomysł na zwiedzenie- śmiało, napisz do mnie wiadomość, na pewno coś się wymyśli.

Prowadzę podcast Przewodnik Historyczny, w którym opowiadam o sztuce, kulturze i historii bez zadęcia.

Skontaktuj się ze mną
Tel: 793432043
Tel: 793432043
Email: paulinarutkowska.guide@gmail.com
Miasto: Kraków
Woj: małopolskie

Znajomość języków: angielski

Moje uprawnienia:

Ostatnio dodani przewodnicy, piloci

Poniżej prezentujemy nowych przewodników, którzy nie dawno zarejestrowali się w naszym systemie i chcą być do Państwa dyspozycji.