przewodnicy turystyczni

Hajdukiewicz Grażyna

Hajdukiewicz Grażyna

Oferuję usługi przewodnickie po Wilnie, Trokach, Kownie i Rydze. Załatwiam noclegi i wyżywienie, organizuję wieczorki integracyjne.
Spotkajmy się w Wilnie, bo jest tu wiele miejsc, obiektów godnych zobaczenia: Ostra Brama - jedyna zachowana brama z 9 istniejących kiedyś w murach obronnych Wilna, z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej. W mieście nad Wilią dzięki Faustynie Kowalskiej i malarzowi Eugeniuszowi Kazimirowskiemu powstał w 1934 r. obraz "Jezu, ufam Tobie". To w naszym mieście ks. Sopoćko wygłosił w 1935 r. pierwsze kazanie o Miłosierdziu Bożym, a oryginał słynnego obrazu możemy dziś oglądać w Kaplicy Miłosierdzia Bożego w Wilnie. Wilno - kolebka romantyzmu polskiego. Tu mieszkali, uczyli się i tworzyli A. Mickiewicz, J. Słowacki, J. I. Kraszewski, W. Syrokomla. Rossa - zabytkowy cmentarz, na którym spoczywa wielu wybitnych Polaków. Przybywający tu ludzie zatrzymują się na moment lub dłużej przy najsłynniejszym grobie cmentarza z krótkim napisem na płycie z czarnego granitu "MATKA I SERCE SYNA", spoczywa tu serce marszałka Józefa Piłsudskiego złożone u stóp jego matki Marii z Billewiczów Piłsudskiej.
Wilno - "najbardziej włoskie miasto na północ od Alp", miasto baroku, który faluje fasadami, rozpływa się w powietrzu i w postaci romantycznych wieżyczek unosi się do nieba.
https://www.wilno.name

Skontaktuj się ze mną
Tel: +37068895909
Email: wilno@wilno.name
Miasto: Wilno
Woj: zagranica

Znajomość języków: polski, rosyjski, litewski

Moje uprawnienia:

Ostatnio dodani przewodnicy, piloci

Poniżej prezentujemy nowych przewodników, którzy nie dawno zarejestrowali się w naszym systemie i chcą być do Państwa dyspozycji.