przewodnicy turystyczni

Brudny Daniel

Brudny Daniel

Poniżej przedstawiam  opis moich uprawnień i preferencji w turystyce i innych powiązanych z nią obszarach.

  1. Przewodnik górski beskidzki kl. II na obszar całych Beskidów, wraz z licencją Babiogórskiego Parku Narodowego. Szczególnie preferuję i najczęściej prowadzę wycieczki po B. Śląskim, B. Żywieckim, B. Małym, B. Sądeckim, B. Niskim i Pieninach. Ponadto na terenie całych polskich Beskidów zajmuję się przewodnictwem terenowym i miejskim - szczególnie na obszarze Beskidów Zachodnich. Oprowadzam najczęściej po miejscowościach takich jak: Cieszyn, Bielsko-Biała, Ustroń, Wisła, Żywiec, Wadowice, Sucha Beskidzka, Zakopane, Nowy Targ, Stary Sącz, Nowy Sącz, Szczawnica, Krynica-Zdrój,
  2. Przewodnik po Muzeum Zamkowym w Pszczynie z certyfikatem do prowadzenia wycieczek w języku polskim i angielskim. Oprowadzam również po samym mieście jako przewodnik miejski w Pszczynie.
  3. Przodownik Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK (Beskidy Zachodnie, Beskidy Wschodnie, Tatry). Wychowawca i kierownik wypoczynku feryjnego. Instruktor sztuki walki - Pszczyńska Sztuka Walki (aktualny stopień mistrzowski 2 Dan). Członek grupy ratowniczej HKR Pszczyna.
  4. Przewodnik górski w Republice Czeskiej i Słowacji - na podstawie Europejskiej Legitymacji Zawodowej (EPC).

W turystyce szczególnie zajmuję się przewodnictwem górskim - swoją przygodę z górami "na poważnie" zacząłem mając 14 lat, od tej pory spędziłem setki dni na górskich wędrówkach. W czerwcu 2016 roku uzyskałem państwowe uprawnienia przewodnika górskiego beskidzkiego klasy III, zaś w październiku 2020 roku podniosłem klasę uprawnień na II. Rozwijając swoją pasję przewodnictwa górskiego, kładę nacisk przede wszystkim na bezpieczeństwo moich turystów, dlatego nieustannie doszkalam się z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i kwalifikowanej pierwszej pomocy w ramach Grupy Ratowniczej HKR Pszczyna oraz podczas kursów i szkoleń realizowanych przez inne podmioty, zwieńczonych uzyskaniem państwowego tytułu ratownika oraz uprawnień instruktora pierwszej pomocy przedmedycznej BLS/AED.

Jako przewodnik górski po kursie przewodników beskidzkich w Studenckim Kole Przewodników Beskidzkich w Katowicach (nr leg. SKPB Katowice - 321), oprócz przewodnictwa górskiego, terenowego i miejskiego jestem również zaznajomiony z zawodem pilota wycieczek. W pilotażu krajowym oprócz obszaru moich uprawnień przewodnickich preferuję destynacje na południu i wschodzie Polski. W pilotażu zagranicznym szczególnie lubię prowadzić wycieczki do Wiednia. Jestem otwarty na nowe kierunki w pilotażu. Nie jest mi obca praca z grupami dzieci i młodzieży, dorosłych czy osób w podeszłym wieku, jak również specyfika wycieczek pracowniczych czy pielgrzymek lub  tzw. wahadeł.

W turystyce w rolach wychowawcy, pilota, przewodnika i organizatora działam od grudnia 2013 roku. Na początku 2017 roku zostałem nagrodzony przez Burmistrza Pszczyny za wieloletnią działalność w turystyce w formie wolontariatu.

Można mnie zatrudnić na umowę zlecenie, ale istnieje również opcja wystawienia rachunku. Mogę również pomóc w organizacji wycieczki (konsultacje programu, szukanie przewodnika gdy sam nie mogę poprowadzić wycieczki, itp. itd.).

Zapraszam do współpracy!
Daniel Brudny

Skontaktuj się ze mną
Tel: 790771185
Email: shepard1024@gmail.com
Miasto: Pszczyna
Woj: śląskie

Znajomość języków: angielski

Moje uprawnienia:

Ostatnio dodani przewodnicy, piloci

Poniżej prezentujemy nowych przewodników, którzy nie dawno zarejestrowali się w naszym systemie i chcą być do Państwa dyspozycji.