przewodnicy turystyczni

Brudny Daniel

Brudny Daniel

Poniżej przedstawiam  opis moich uprawnień i preferencji w turystyce i innych powiązanych z nią obszarach.

  1. Przewodnik górski beskidzki kl. III na obszar całych Beskidów, wraz z licencją Babiogórskiego Parku Narodowego. Szczególnie preferuję i najczęściej prowadzę wycieczki po B. Śląskim, B. Żywieckim, B. Małym, B. Sądeckim, B. Niskim i Pieninach. Ponadto na terenie całych polskich Beskidów zajmuję się przewodnictwem terenowym i miejskim - szczególnie na obszarze Beskidów Zachodnich. Oprowadzam najczęściej po miejscowościach takich jak: Cieszyn, Bielsko-Biała, Ustroń, Wisła, Żywiec, Wadowice, Sucha Beskidzka, Zakopane, Nowy Targ, Stary Sącz, Nowy Sącz, Szczawnica, Krynica-Zdrój,
  2. Przewodnik po Muzeum Zamkowym w Pszczynie z certyfikatem do prowadzenia wycieczek w języku polskim i angielskim. Oprowadzam również po samym mieście jako przewodnik miejski w Pszczynie.
  3. Przodownik Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK (Beskidy Zachodnie, Beskidy Wschodnie, Tatry). Wychowawca i kierownik wypoczynku feryjnego. Instruktor sztuki walki - Pszczyńska Sztuka Walki (aktualny stopień mistrzowski 2 Dan). Członek grupy ratowniczej HKR Pszczyna.
  4. Przewodnik górski w Republice Czeskiej i Słowacji - na podstawie Europejskiej Legitymacji Zawodowej (EPC).

W turystyce szczególnie zajmuję się przewodnictwem górskim - swoją przygodę z górami "na poważnie" zacząłem mając 14 lat, od tej pory spędziłem setki dni na górskich wędrówkach. Rozwijając swoją pasję przewodnictwa górskiego, kładę nacisk przede wszystkim na bezpieczeństwo moich turystów, dlatego nieustannie doszkalam się z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i kwalifikowanej pierwszej pomocy w ramach Grupy Ratowniczej HKR Pszczyna oraz podczas kursów i szkoleń realizowanych przez inne podmioty, zwieńczonych uzyskaniem państwowego tytułu ratownika oraz uprawnień instruktora pierwszej pomocy przedmedycznej BLS/AED.

Jako przewodnik górski po kursie przewodników beskidzkich w Studenckim Kole Przewodników Beskidzkich w Katowicach (nr leg. SKPB Katowice - 321), oprócz przewodnictwa górskiego, terenowego i miejskiego jestem również zaznajomiony z zawodem pilota wycieczek. W pilotażu krajowym oprócz obszaru moich uprawnień przewodnickich preferuję destynacje na południu i wschodzie Polski. W pilotażu zagranicznym szczególnie lubię prowadzić wycieczki do Wiednia. Jestem otwarty na nowe kierunki w pilotażu. Nie jest mi obca praca z grupami dzieci i młodzieży, dorosłych czy osób w podeszłym wieku, jak również specyfika wycieczek pracowniczych czy pielgrzymek lub  tzw. wahadeł.

W turystyce w rolach wychowawcy, pilota, przewodnika i organizatora działam od grudnia 2013 roku. Na początku 2017 roku zostałem nagrodzony przez Burmistrza Pszczyny za wieloletnią działalność w turystyce w formie wolontariatu.

Można mnie zatrudnić na umowę zlecenie, ale istnieje również opcja wystawienia rachunku. Mogę również pomóc w organizacji wycieczki (konsultacje programu, szukanie przewodnika gdy sam nie mogę poprowadzić wycieczki, itp. itd.).

Zapraszam do współpracy!
Daniel Brudny

Ostatnio dodani przewodnicy, piloci

Poniżej prezentujemy nowych przewodników, którzy nie dawno zarejestrowali się w naszym systemie i chcą być do Państwa dyspozycji.